Kartal Bilişim Avukatı

İnternet ortamında işlenen suçlar ile bilişim sistemlerinin kullanıldığı özel hukuk  uyuşmazlıklarında sizlere destek sağlıyoruz.

Kartal bilişim avukatı, bilişim araçları ile işlenmiş olan suçlara karışan failler ile bu suçlar ile karşı karşıya kalan insanlara hukuki yardım sağlar. Bilişim sistemine girme suçu, kredi ve banka kartının kötüye kullanılması suçları gibi suç tipleri ile ilgilenen Kartal bilişim suçları avukatı internet üzerinden işlenmiş ve bilişim sistemlerinin kullanıldığı uyuşmazlıklarda taraflara yardımcı olur.

Kartal Bilişim Avukatı

Arkad Hukuk Bürosu Bilişim Avukatı Hizmetleri

Cep telefonu, tablet, bilgisayar” gibi elektronik ve iletişim araçları veya POS makinesi gibi alışveriş araçları kullanılarak işlenen bilişim suçlarının hukuki temsil ve danışmanlık hizmeti verilerek danışanlarının ve müvekkillerinin en az hak kaybı yaşamasını hedefleyen Kartal bilişim avukatının verecek olduğu hukuki yardımları;

 • Bilişim hukukuna ilişkin dava ve işler,
 • İçerik sağlayıcıları ile yer sağlayıcılarına hukuki danışmanlık,
 • E-ticareti ilgilendiren konularda dair hukuki destek ve danışmanlık,
 • Bilişim sistemi üzerinden yaşanan ihlaller söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Bilişim sistemine girme suçu söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Bileşim sistemini erişilmez kılma, bozma, verileri değiştirme veya yok etme suçu söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Kötüye kullanılan banka veya kredi kartı suçu söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Yasak program veya cihaz kullanma suçu söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Kayıt altına alınan kişisel veriler için işlenen suçlar söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Hukuka aykırı bir şekilde kişisel verilerin ele geçirilmesi veya verilmesi suçu,
 • Haberleşmenin engellemesi suçu söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Haberleşmenin gizliliğini ihlal eden suçlar söz konusu olan durumlarda hukuki destek,
 • Bilişim sistemini kullanarak yapılmış olan hırsızlık suçları söz konusu olan durumlarda hukuki destek

Şeklinde sıralamamız mümkündür. Ancak sıralanan suçlarla sınırlı değildir.

Kartal Bilişim Avukatı İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 909 87 95

E-posta: info@arkadhukukburosu.com

Adres: Cevizli, Bayraktar Sk. No:9 D: 45 Kartal/İstanbul 34865

İstanbul Kartal Bilişim Avukatı Ücretleri

Bilişim davalarına bakan avukatın ücreti, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde yer alan miktardan az olmaması gerekir. 2023 Avukatlık Asgari Ücret tarifesinde belirtilmiş olduğu üzere asliye hukuk mahkemelerindeki avukatlık ücreti 9.200TL olmuştur.

Aynı zamanda İstanbul Barosu tarafından her yıl güncellenerek yayımlanan tavsiye niteliğindeki ücret tarifesi baz alınarak davanın niteliğince bir değerlendirilme yapılır ve bu koşullar altında ücret belirlenmektedir. Avukattan talep edilen hizmetin niteliğine, somut durumun özelliklerine, koşullarına ve iş yüküne göre değişkenlik gösterebilen bu ücretin, taraflarca belirlenmesi mümkündür.

Kartal Bilişim Avukatı Ücreti Nasıl Belirlenir?

Bilişim davalarına bakan avukatların ücretleri Türkiye Barolar Birliğinin 2023 yılı için belirlemiş olduğu asgari ücret tarifesinden aşağı inmemek şartı ile davanın ağırlığına ve mahkemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücret, müvekkil ile bilişim davalarında uzman avukat tarafından serbest bir biçimde belirlenebilmektedir.

Kartal bilişim avukatı ücretleri avukatın uzmanlığına, davanın yüküne, işlemlerin zorluğuna ve kolaylığına dayalı olarak çok değişiklik göstermektedir. Bu sebeple 2023 bilişim hukuku avukatı ücretleri hakkında net bilgi almak için avukatınızla iletişime geçmeniz en sağlıklı seçenek olacaktır

Kartal Bilişim Avukatı Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Bilişim avukatına ödenecek ücretin ödenme zamanına dair yasal bir düzenleme mevcut değildir. Avukatlık sözleşmesinde belirli bir vade konularak serbestçe belirlenebilir olan bu ücretin tercih edilen ödeme zamanı sürecin başıdır. Bilişim davalarına bakan avukat ile müvekkil tarafından bir tarih belirlenmiş ise ödeme zamanının geldiği kabulü söz konusudur.

Bilişim Davaları Masrafı Ne Kadardır?

İstanbul’da bilişim davaları masrafları cüzi sayılardan oluşmaktadır. Ceza mahkemelerini ilgilendiren bilişim davaları bakımından savunma mekanizması oluşturmak adına gereken birtakım tespitler için masraf kalemleri haricinde başka bir masraf bulunmamaktadır. Asliye hukuk mahkemelerini ilgilendiren bilişim davaları için söz konusu olacak harçlar ise şu şekildedir:

Başvuru Harcı269.85 TL
Tebligat Gideri290 TL


Vekalet Suret Harcı38.4 TL


Bilirkişi Ücreti580 TL
Keşif Gideri2062.35 TL
Tanık Gideri82 TL
Peşin Harç269.85 TL
Diğer İş Ve İşlemler150 TL

Aynı zamanda yargı harçlarına 01.07.2023-31.12.2023 dönemi yargı harçları taraması yapılarak da detaylı bilgi sahibi olmak mümkündür.

Bilişim Davaları Ne Kadar Sürer?

Geniş kapsamlı olan bilişim hukuku uyuşmazlıkları için uyuşmazlık türüne göre ayrı süreler söz konusudur. Davanın türüne ve çeşitli bazı özelliklerine göre değişkenlik gösterebilen İstanbul bilişim hukuku davaları genellikle 8 ay ile 2,5 yıl arasında sürmektedir. Ancak dava örgüt kapsamında işlenmiş ise bu süreç daha da uzayabilmektedir.

Kartal’da En İyi Bilişim Avukatı Nasıl Bulunur?

Bilişim hukuku davalarının sürecinin en az hak kaybı uğranarak ve kısa sürede sonlanması için bilişim davalarına bakan uzman bir avukatla çalışmak doğru olacaktır. “En iyi” bilişim hukuku avukatı gibi bir tanım doğru olmasa da bilişim hukuku alanında yoğun çalışmalar yürütmüş ve kendini bu alanda geliştirmiş bir avukat ile birlikte çalışmak en sağlıklı ve doğru yol tercihi olacaktır.

Kartal Bilişim Avukatı Nasıl Hizmet Verir?

Bilişim sistemleri üzerinden işlenen özel hukuka dair davalarda ve siber suçlarda hukuk danışmanlığı sağlayan Kartal bilişim avukatı, müvekkilinin ve danışanının hak kaybına uğramadan hukuki sürecini tamamlamasını hedeflemektedir. Bilişim davalarına bakan Kartal avukatın; bu alanda işlenmiş suçlarla ilgili ihbar ve şikayetlerin yapılması, soruşturma ile kovuşturma süreçlerinde müvekkile hukuki destek sağlaması beklenmektedir.

Bilişim Avukatı ile Çalışmanın Önemi

Bilişim davalarıyla ilgili olarak avukatlık hizmeti verilirken gerekli çalışmayı yürütebilmesi adına bilişim avukatının bilişim teknolojilerine ve terimlerine hâkim olması gerekmektedir. Müvekkil ile avukat arasında sağlıklı bir iletişimin kurulabilmesi için avukatın bilişim diline hâkim olması beklendiği gibi bilişim davalarının teknik bilgisine hâkim olmayan bir avukattan davanın yeterli bir biçimde yürütülmesi de beklenemez.

Bilişim suçlarında avukatın adli bilişim bilgisine sahip olması ve çalışma alanının da internet hukuku olması önem taşımaktadır. Bilişim hukukunda gerekli ve yeterli bilgi donanımına sahip olmayan bir avukat ile bir dava sürecine girmek maddi ve manevi anlamda zararlara sebebiyet verecektir. Bu sebeple bilişim hukukunda uzman bir avukatla çalışmak oldukça önemlidir.

Brütten Nete Hesaplama Aracı

            

Bu Eklenti Mıhcı Hukuk Bürosu Tarafından Geliştirilmiştir.

#Brüt MaaşSGK İşçiİşçi İşsizlikGelir VergisiDamga VergisiKümülatif Vergi MatrahıNet MaasAsgari Ücret Gelir Vergisi İstisnasıAsgari Ücret Damga Vergisi İstisnasıNet Ödenecek TutarSGK İşverenİşsizlik İşverenToplam Maliyet